Pomůžeme vám ušetřit finanční prostředky a zvýšit úroveň vašeho firemního nákupu

Nejhorší zážitek mé kariéry

Publikováno: 11. 5. 2015 | rubrika: Příběhy

Otevírám dveře zasedací místnosti a vstupuji dovnitř. U stolů rozmístěných do tvaru písmene U sedí patnáct různých ředitelů. Uprostřed se nachází místo pro řečníka, ke kterému nejistým krokem přicházím.

Zdravím auditorium, ale není to hlas, na který jsem zvyklý. Pod tíhou důležitosti daného okamžiku pro mou kariéru, pod tíhou toho, že na mně spočinul zrak patnácti párů očí, cítím, jak jsem nervózní.

Snad stokrát jsem si říkal, že mám dobré výsledky, že svojí práci rozumím a sortiment nakupovaného zboží znám velmi dobře. Ale jistota získaná léty praxe a nespočetným množstvím různých jednání se s přibývajícím časem rychle vytrácí.

Pracoval jsem tehdy jako komoditní manažer v řetězci. Jednou ročně jsme před širším vedením společnosti měli prezentaci, jejímž cílem bylo obhájit výsledky dosavadní práce a nastínit další vývoj.

Ve firmě jsem byl zaměstnán necelý rok. Bylo to moje první velké vystoupení před takovým auditoriem. Nikdy jsem nic podobného nezažil. Bohužel jsem neprošel žádným tréninkem, kde bych se na něco podobného připravoval.

V rámci přípravy, jsme vyplňovali vzor tabulky, kterou nám dal náš nadřízený. Byla v němčině, a protože v této řeči ovládám plynně jen několik frází, požádal jsem ho, aby mi přesně řekl, co a jak mám vyplnit.

A tak tam stojím a prezentuji materiály, jejichž přípravě jsem věnoval několik dní usilovné práce. Snaha, aby to dopadlo dobře, stres a nervozita mě svazují, špatně se mi mluví. Moje obvyklá jistota postupně zmizela.

Přibližně po patnácti minutách generální ředitel povídá: Pane Cirkovský, vy máte jinou tabulku, jiná čísla, než já. Běžte si to opravit a pak přijďte.

Odcházím a ani nevím, jestli mám být rád nebo ne.

Naštěstí k opakování mé prezentace nedošlo. Těch patnáct minut byl pro mě natolik stresující zážitek, že se mi doslova vryl do paměti a budu si jej pamatovat do konce života. Byl to nejhorší zážitek mé profesní kariéry.

A nejenom pro mě. Protože po dva dny, během kterých prezentace nás jednotlivých manažerů probíhaly, bylo nákupní oddělení doslova paralyzováno.

Rok na to, když se „grilování“ opakovalo, přišel od zahraničního vedení pokyn, že se tato akce nesmí stát „honem“ na nákupčí. Tento pokyn však nebyl dodržen. Ale to už je jiný příběh.

Autor:
Jarda Cirkovský

Potřebujete zlepšit prezentační dovednosti? Přečtěte si článek Aby vaše prezentace nedopadla špatně.

Neztrácejte čas hledáním vlastních řešení. Nechte se inspirovat praxí ověřeným Know-how a přihlaste na semináře.

Nejdůležitější novinky ze světa firemního nákupu na váš e-mail

Chcete mít přehled o trendech, novinkách, nebo získávat tipy ze světa firemního nákupu?


X

© Benefico s.r.o. • Všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top